Recenzje

Artykuły zgłoszone do czasopisma „Quaestiones Oralitatis” podlegają wstępnej ocenie zespołu redakcyjnego pod kątem poziomu merytorycznego, redakcyjnego oraz zgodności z tematyką czasopisma. Artykuły zgłoszone do czasopisma powinny być sporządzone zgodnie z wymogami edytorskimi zamieszczonymi na stronie internetowej czasopisma w sekcji „Instrukcje dla autorów”. Redakcja zastrzega sobie prawo do zasugerowania zmian merytorycznych lub edytorskich jeszcze przed właściwą oceną ekspercką.

Artykuły wstępnie zaakceptowane przez zespół redakcyjny podlegają szczegółowej recenzji dwóch niezależnych ekspertów. Dobór recenzentów odbywa się z zastosowaniem zasady o unikaniu konfliktu interesów, tzn. dobierani recenzenci nie powinni być związani z jednostką, w której zatrudniony jest autor artykułu. Bezstronność oceny zapewnia system pełnej anonimowości, zarówno recenzenta, jak i autora artykułu (system double-blind review).

Ocena recenzencka obejmuje: zgodność artykułu z tematyką czasopisma, wagę naukową podejmowanego tematu, poprawność metodologiczną, klarowność wywodu i sposób zaprezentowania tematu, strukturę tekstu, poprawność stylistyczną. W przypadku rozbieżnych ocen ekspertów redakcja powołuje dodatkowego recenzenta. Formularz recenzyjny dostępny jest na stronie internetowej czasopisma. Lista recenzentów publikowana jest w każdym tomie oraz na stronie internetowej czasopisma. Recenzje ekspertów przekazywane są autorom, którzy ustosunkowują się do nich w wyznaczonym terminie.

Ostateczną decyzję o przyjęciu artykułu do druku podejmuje redaktor tomu w porozumieniu z redaktorem naczelnym.

Wydawca
Uniwersytet Wrocławski
ISSN: 2449-8181
e-ISSN: 2720-3689
10.19195/2720-3689
Licencja

Kontakt do redakcji

Centrum Interdyscyplinarnych Badań Relacji między Kulturą Oralną i Piśmienniczą
ul. św. Jadwigi 3/4
50-266 Wrocław
e-mail: pbto.wf@uwr.edu.pl

Indeksacja

  • Erih Plus
  • EBSCO
  • CEEOL
  • The Central European Journal of Social Sciences and Humanities
  • ICI Journals Master List