Dla czytelników i autorów

W bazie CNS są dostępne abstrakty znakomitej większości znajdujących się w niej artykułów. Została dodana także możliwość pobierania artykułów.

W bazie CNS są udostępnione artykuły z czasopism naukowych. Baza jest sukcesywnie rozbudowywana – są dodawane nie tylko nowe czasopisma, ale także artykuły z numerów archiwalnych.

Artykuły są powiązane, rzecz jasna, ze stronami swoich czasopism oraz ich kolejnych numerów. Wykaz czasopism ujętych w bazie CNS znajduje się na każdej stronie serwisu.

Wyszukiwarka umożliwia odnalezienie tekstów poprzez wpisanie tytułu artykułu, słów kluczowych lub numeru ISSN. Po wpisaniu nazwiska autora wyświetli się zbiór jego prac dostępnych w bazie, niezależnie od czasopism, w których zostały opublikowane.

Baza zawiera zarówno artykuły bezpłatne, jak i te, do których dostęp można uzyskać po wniesieniu opłaty (platnosci.pl).

Aby pobrać artykuł z bazy, należy się zarejestrować w serwisie CNS. Wszystkie teksty są udostępniane w formacie PDF (http://get.adobe.com/reader).

Artykuły są objęte ochroną przewidzianą w Ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z art. 23-35 zarejestrowany w serwisie Użytkownik ma prawo pobierać oraz drukować artykuły wyłącznie na własny użytek. Kopiowanie, rozpowszechnianie oraz przetwarzanie artykułów bez pisemnej zgody CNS jest zabronione.

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z prowadzeniem serwisu jest CNS.